Aktualności - Szkoła Podstawowa w Wierzbnej, Wierzbna 2, 37-500 Jarosław

Idź do spisu treści

Menu główne:

SP Tywonia

Aktualności


Dzień Mamy


W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki", na którą nasi uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje mamy. 
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość. Na koniec wszystkie mamy otrzymały "Certyfikat Supermamy".
Po części oficjalnej uczniowie zaprosili swoje mamy na słodki poczęstunek. (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 
Dzień Dziecka

Dzieci z naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka pojechały do sali zabaw ,,Korona" w Jarosławiu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń wróciły do domów z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw. (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Chrońmy gatunki zagrożone”
W dniu 9 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Chrońmy gatunki zagrożone.” Konkurs organizowany był w ramach Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku obchodzony był 22 kwietnia.  Tegorocznym hasłem kampanii  była ochrona zagrożonych gatunków. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki ochrony gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych oraz pobudzenie twórczej aktywności plastycznej uczniów, a także nawiązanie współpracy między szkołami.
Udział w konkursie wzięli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbnej i  Filialnej Szkoły Podstawowej w Ożańsku. (zobacz więcej)

 
Organizator konkursu
Monika Rokoszyńska
Majowe świętowanie
We wtorek 30.04.19r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony świętom majowym. Samorząd uczniowski pod opieką p. Moniki Rokoszyńskiej przedstawił najważniejsze fakty dotyczące  Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Narodowego Święta 3-go Maja. Uroczyste oznajmienie zakończyło się odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu polskiego. (zobacz zdjęcia)

Rękodzieło


Uczniowie klasy 2 na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali piękne obrazki. Prace zostały wykonane przez dzieci własnoręcznie z różnych materiałów: drzewa, kamyków, patyków, mchu. Powstały ciekawe, oryginalne obrazy, które będą ozdobą w domach uczniów. (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 

I i II miejsce w gminnym konkursie! 

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w gminnym konkursie na Palmę wielkanocną organizowanym przez GOK w Pawłosiowie, po patronatem Wójta gminy. Uczniowie klasy II i III wspólnie pod opieką pań wychowaczyń wykonali piękną i ponad 2 metrową palmę i zdobyli I miejsce w swojej kategorii. Natomiast dzieci z  oddziału przedszkolnego zajęły w konkursie II miejsce w swojej kategorii, a uczennica Pola Rokoszyńska indywidualnie zajęła II miejsce. Serdecznie dziękujemy za nagrody i doceniene naszej pracy! (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 


Pożegnanie zimy
21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie więc z tradycją wspólnie postanowiliśmy pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Na kilka dni przed uroczystym pożegnaniem zimy uczniowie z klasy 3 wraz z przedszkolakami przygotowały Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Następnie w dniu 21 marca zorganizowaliśmy pochód ze słomianą kukłą na terenie wokół szkoły i pożegnaliśmy Marzannę.
Wszyscy z ogromna radością powitaliśmy najpiękniejszą porę roku – wiosnę! (zobacz zdjęcia)

 
Monika Rokoszyńska
Konkurs wiedzy o legendach polskich

2 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o legendach Polski m. in: „Wars i Sawa“, „Poznańskie koziołki“. 
W konkursie brali udział uczniowie z klasy II i III, popisując się szeroką wiedzą, o czym świadczą wyniki konkursu:
I miejsce - Igor Gala z klasy 2
II miejsce - Wiktoria Rząsa z klasy 3
III miejsce - Paweł Gujda z klasy 2
Wyróżnienie: Julia Surmiak i Szymon Radzyniak z klasy 2.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na ich ręce składamy jeszcze raz gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. (zobacz zdjęcia)


N. Bednarz  

Dzień Kobiet
 
Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs na ,,Najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole.” Samorząd Uczniowski po zebraniu i przeliczeniu wszystkich głosów oddanych przez uczniów naszej placówki ogłosił finał konkursu. Zwyciężczynią została Julia Kuca - uczennica klasy trzeciej.

 
Monika Rokoszyńska

Bezpieczni na drodze. 


W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć" uczniowie klasy II i III naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe i broszury. Została przeprowadzona pogodanka oraz został wyświetlony film o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Kampania ma kształtować postawę odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. (zobacz zdjęcia)

N.Bednarz 

„Mistrz Słówek Junior”
1 marca 2019r. odbył się konkurs „Mistrz Słówek Junior” z języka angielskiego, w którym udział wzięli uczniowie klasy 2 oraz klasy 3. Celem konkursu było poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa, motywowanie uczniów do samodzielnej nauki oraz rozwijanie wśród nich zainteresowania językiem angielskim. Uczniowie klasy 2 rozwiązywali zadania leksykalne z zakresu nazw dyscyplin sportowych, pomieszczeń i mebli oraz czynności dnia codziennego, posługiwania się zegarem. Klasa 3 prezentowała swoją wiedzę z zakresu nazw miesięcy, pór roku, opisu pogody, wizyt u lekarza, wyglądu zewnętrznego ludzi, potraw i produktów spożywczych. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem zaangażowania i przygotowania do konkursu. Tytuł „Mistrza Słówek” zdobyli: Konrad Dobrowolski z klasy 2, a w klasie 3 – Julia Kuca. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w tegorocznym konkursie, a laureatom składam gratulacje.

Magdalena Radzyniak
 

1 numer gazetki szkolnej „Kuferek wiedzy"! 
W marcu został wydany pierwszy numer gazetki szkolnej pt. „Kuferek wiedzy". Pomysłodawcą i jednocześnie redaktorem naczelnym gazetki jest Konrad Dobrowolski. Wszyscy uczniowie klasy II naszej szkoły są małymi redaktorami pod opieką swojej Pani wychowawczyni. W gazetce można poczytać ciekawostki o zwierzętach, sporcie. Są też krzyżówki, łamigłówki, korowanki, a także humor. Zapraszamy do czytania! Kolejny numer gazetki już w kwietniu! (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 
Święto zakochanych 

Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu atrakcji w szkole. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. W określonym czasie miłosne wyznania były zbierane do specjalnego pojemnika, a następnie rozdawane przez specjalnego posłannika. Święto zakochanych sprawiło wiele radości naszym wychowankom. (zobacz zdjęcia)

Monika Rokoszyńska


Bal karnawałowy
31 stycznia w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spidermanów, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na początku balu dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć i zaprezentowania się. Następnie wszyscy uczestnicy bawili się przy muzyce. Były różne zabawy, konkursy czy malowanie twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz słodkiego poczęstunku. (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 


Dzień Babci i Dziadka
 „Dzień Babci i Dziadka” w naszej szkole na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Zaproszonych gości: Panią Dyrektor Ewę Hałajko, sołtysa wsi Tywonia Panią Teresę Surmiak, Babcie i Dziadków, Rodziców, nauczycieli i uczniów powitała Pani kierownik szkoły Natalia Bednarz. Złożyła serdeczne życzenia, wyrażając szacunek i uznanie dla seniorów. Miłą niespodzianką dla zaproszonych gości był program artystyczny przygotowany przez dzieci pod kierunkiem pań, który odbył się w pięknie udekorowanej sali. Były wierszyki, tańce, piosenki oraz skecz „Rzepka". Następnie dzieci obdarowały ukochane babcie i dziadków upominkami. Niezawodni rodzice przygotowali poczęstunek dla miłych i kochanych gości. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za miłość, dobro i życzliwość. Życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości. (zobacz zdjęcia)

 A. Gaweł 


WIGILIA SZKOLNA
 
W piątek 21 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. W tym dniu odbył się również KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK , w którym wzięło udział 12 osób. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu. Ostatecznie wyłoniono trzech laureatów. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy. (zobacz zdjęcia)

 
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Lena Ali
II miejsce: Maria Bobruś
III miejsce: Konrad Dobrowolski
 
Agnieszka Gaweł


Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy....


W piątek 7 grudnia dzieci doczekały się długo wyczekiwanej wizyty Świętego Mikołaja w naszej szkole. Mikołaj nie tylko obdarował dzieci prezentami, ale także uczestniczył z dziećmi w tańcach, zabawach i konkursach. Wysłuchał również piosenek przygotowanych przez przedszkolaków i starszych uczniów. Tego dnia dzieci były zachwycone i szczęśliwe.  (zobacz zdjęcia)


MIKOŁAJKOWE ODWIEDZINY PANA WÓJTA
5 grudnia Wójt Gminy Pan Mariusz Reń wraz z  wraz z Panią Sekretarz Joanną Tomaszewską i Panią Kierownik Małgorzatą Siry odwiedzili uczniów naszej Szkoły. Wszystkie dzieci z radością i uśmiechem przywitały miłych gości. Wójt Gminy jak corocznie obdarował wszystkie dzieci mikołajowymi paczkami pełnych słodkości. Pan wójt życzył również dzieciom wymarzonych paczek od świętego Mikołaja oraz radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. (zobacz zdjęcia)
 
Agnieszka Gaweł
 


Zabawa andrzejkowa 


W czwartek 29 listopada dzieci z naszej szkoły przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek, gdzie furorę zrobiła fontanna czekoladowa. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji klas. (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz 


Udział w akcji charytatywnej
Uczniowie naszej szkoły włączyli się do udziału w akcji charytatywnej „Puszka dla głodnego brzuszka”  zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas w Wierzbnej.  Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przynosili dary dla zwierząt przebywających w schronisku w Orzechowcach. Dzieci w nagrodę za udział otrzymały Dyplomy  przyjaciela zwierząt.

N. Bednarz


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
W poniedziałek  26 listopada dzieci z przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły z domów swoje ulubione pluszaki. Były misie małe, średnie i bardzo duże. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły z misiami, a przede wszystkim tuliły swoje maskotki. Święto Misia  to wspaniała okazja do wspólnej i wesołej zabawy. (zobacz zdjęcia)

 
Agnieszka Gaweł

Kino 3D „Wspaniały Ocean”
21 listopada odwiedziło naszą szkołę kino 3D z filmem przyrodniczym pt. „Wspaniały Ocean”. Dzięki okularom 3D uczniowie mieli okazję zanurkować w głębokim, pięknym i kolorowym oceanie. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się żółwiom morskim, kałamarnicom, ośmiornicom,  konikom morskim i innym wspaniałym zwierzętom. (zobacz zdjęcia)

 
Agnieszka Gaweł

Święto Niepodległości
16 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska uzyskała upragnioną niepodległość. Z tej okazji uczestniczyliśmy w mszy świętej w kościele w Wierzbnej, następnie w asyście pocztu sztandarowego przeszliśmy pod pomnik generała Wiktora Jarosza Kamionki, który został odsłonięty i poświęcony. Po tym udaliśmy się do szkoły w Wierzbnej, gdzie zaśpiewaliamy hymn Polski i oglądaliśmy program artystyczny, w którym wzięła udział nasza uczennica Lena Ali, śpiewając piosenkę "Co to jest niepodległość?". (zobacz zdjęcia)

N.Bednarz 

„Rekord dla Niepodległej"

W piątek, 9 listopada 2018r. w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 zaśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. (zobacz zdjęcia)


N.Bednarz 


„Patriotyzm oczyma dziecka – 100 lat Niepodległości”
 
29 października uczniowie naszej szkoły z klasy II i III wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim, który był organizowany w Filialnej Szkole Podstawowej w Ożańsku. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i uczczenie 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Każdy uczestnik przygotował do recytacji jeden utwór o tematyce patriotycznej. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Nasi uczniowie: Julia Surmiak zajęła II miejsce, Paweł Kasprzak otrzymał wyróżnienie, a uczennice Marysia Bobruś i Wiktoria Rząsa dostały pamiątkowe dyplomy  i upominki. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy organizatorom konkursu. (zobacz zdjęcia)

N. Bednarz


Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiersz o Jesieni”
,,…Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych…”
W dniu 26 października  w Filialnej Szkole Podstawowej w Tywoni odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiersz o Jesieni.” Konkurs miał formę prezentacji dowolnego wiersza o tematyce jesiennej i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Celem konkursu było zainteresowanie młodszych czytelników poezją oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. (zobacz zdjęcia)

 
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Pola Rokoszyńska, Wiktoria Rząsa, Antoni Michałowski
II miejsce: Maciej Bobruś, Maria Bobruś, Julia Surmiak
III miejsce: Karolina Kasprzak, Jakub Radzyniak, Szymon Wańczycki, Paweł Gujda
 
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Monika Rokoszyńska
 

Wycieczka do lasu
W październiku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do lasu w Kidałowicach. Głównym aspektem naszej wyprawy było poznawanie poszczególnych warstw lasu oraz rozpoznawanie drzew liściastych i iglastych.  Oczywiście, żeby nie było wątpliwości, nie zabrakło też czasu na zabawę. Las to nie tylko świetna lekcja przyrody, ale także  naturalny plac zabaw, miejsce inspiracji i rozwoju aktywności fizycznej dzieci. (zobacz zdjęcia)

Monika Rokoszyńska 

Udział klasy II w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym z Gangiem Słodziaków
 
Klasa II naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym z Gangiem Słodziaków. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Uczniowie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) udokumentowane podpisem rodzica było  nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. Konkurs polegał również na narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawieniu jej w formie komiksu. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19.11.2018 r., dzieci czekają z niecierpliwością! (zobacz zdjęcia)

Natalia Bednarz


Teatrzyk „Gdzie jest Stasio?"
19 października  gościliśmy w naszej szkole teatrzyk „Zielony Melonik”, który zaprezentował spektakl pt. „Gdzie jest Stasio?". Spektakl opowiada o pajacyku, który  wyrusza na poszukiwanie swego przyjaciela Stasia, który zostaje porwany przez Piksela. W walce z przeciwnościami pomagają mu: lalka Tola i miś Kleofas, a także dzieci. W trakcie spektaklu dzieci uczą się dlaczego nie wolno godzinami grać na komputerze i oglądać bajek w telewizorze. (zobacz zdjęcia)
„A komputer fajna rzecz, lecz o jednym zawsze wiedz:
Jak komputer to z umiarem, nie za dużo lecz w sam raz…”

 
Agnieszka Gaweł


Obchody Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków


18 października uczniowie klasy II zorganizowali wraz ze swoją wychowawczynią Panią Natalią Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, na który zaprosili przedszkolaków oraz kolegów i koleżanki z klasy 3. Pani oraz uczniowie: Julia, Lena, Wiktoria, Marysia i Paweł czytali fragmenty książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieciom towarzyszyły maskotki Gangu Słodziaków: lisek, sowa, zajęczyca,  ryś, bóbr i jeż. Spędzony w ten sposób dzień w szkole ma inspirować dzieci do codziennego czytania, a czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. (zobacz zdjęcia)

Natalia Bednarz


Konkurs o patronie szkoły ks. Janie Radochońskim
W dniu 12 października w klasie 3 odbył się Klasowy konkurs wiedzy o patronie szkoły ks. Janie Radochońskim. Uczniowie uprzednio zapoznali się z życiorysem proboszcza i historią nadania szkole imienia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy trzeciej. Zwycięzcami zostali Wiktoria Rząsa i Szymon Wańczycki, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! (zobacz zdjęcia)

 
Monika Rokoszyńska    

Dzień Edukacji Narodowej
12 października, jak co roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy wzięliśmy udział w uroczystym apelu, na którym wystąpili uczniowie z Samorządu Szkoły oraz wszyscy zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli i sto lat.  (zobacz zdjęcia)

Natalia Bednarz    


Dzień Chłopaka!
 
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka, z tej okazji w naszej szkole odbył się plebiscyt na „Najsympatyczniejszego kolegę w szkole”. W tajnym głosowaniu tytuł ten otrzymał Antek Michałowski, uczeń klasy II. Serdecznie gratulujemy i wszystkim chłopakom z naszej szkoły życzymy zdrowia, dużo uśmiechu na co dzień i samych dobrych ocen!

 
Natalia Bednarz


Powitanie jesieni
Z okazji pierwszego dnia jesieni dzieci z Filialnej Szkoły Podstawowej w Tywoni ,,przybrały” jesienne barwy. Uczniowie ubrani w kolorowe szaty pięknym gestem powitali Panią Jesień. Wymienili się także własnymi spostrzeżeniami na temat zmian zaobserwowanych w przyrodzie.

 
Monika Rokoszyńska

Wybory Samorządu Uczniowskiego
We wrześniu 2017/2018 w Filialnej  Szkole w Tywoni odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosownia wyłoniono następujące osoby:
Przewodniczący – Antoni Michałowski (klasa 2)
Zastępca przewodniczącego – Wiktoria Rząsa (klasa 3)
Skarbnik – Julia Kuca (klasa 3)
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy


Monika Rokoszyńska
Dzień Przedszkolaka
 
20 września 2018 roku  w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. W tym dniu  przedszkolaki w doskonałych humorach brały udział w zabawach, grach i tańcach. Radość i śmiech dzieci świadczył o wspaniałej zabawie. Dzieci doskonale wykorzystały okazję do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. (zobacz zdjęcia)

 
Agnieszka Gaweł


Akcja „Sprzątanie Świata”
18 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie otrzymali jednorazowe rękawiczki oraz zestaw worków na śmieci.  Dzieci z oddziału przedszkolnego sprzątali teren należący do szkoły, natomiast klasa II i III  pod opieką nauczycieli najbliższą okolicę. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. (zobacz zdjęcia)

 
Agnieszka Gaweł

Wyjazd do teatru Maska w Rzeszowie
W dniu 11.0918r. wychowankowie klas 2-3 naszej szkoły  uczestniczyli w wycieczce do teatru Maska w Rzeszowie.  Uczniowie obejrzeli interaktywny spektakl pt.,,Gra”, który przypomniał im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  o bezpiecznych zachowaniach  podczas wypadku i w drodze ze szkoły do domu.  Na wyróżnienie zasługuje znakomita gra aktorska. Atutem spaktaklu oprócz wspaniałych efektów i napięcia była również bardzo dynamiczna i zaskakująca fabuła. (zobacz zdjęcia)


Witaj szkoło!
 
Nadszedł wrzesień, a wraz z nim powrót do szkoły. Tradycyjnie, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się mszą świętą w kościele w Wierzbnej. Po przejściu do szkoły pani kierownik serdecznie powitała wszystkich zebranych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie udali się na spotkania do klas z wychowawcami i kolegami.
Powodzenia w nowym roku szkolnym 2018/2019!

 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 
22 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie naszej szkoły. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie wraz z rodzicami  przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Pani Kierownik podziękowała rodzicom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży oraz uczniom za ich wytężoną pracę, której owocami są znakomite rezultaty uzyskiwane przez podopiecznych naszej Szkoły Najlepsi uczniowie odebrali dyplomy i nagrody. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment i…. WAKACJE !!!! (zobacz zdjęcia)
 
Agnieszka Gaweł
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego