W dniach 29 i 30 maja odbyła się wycieczka uczniów klasy VIII i VII do Warszawy. Pogoda dopisała wyśmienicie, a program wycieczki był bardzo bogaty.
W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili oraz zobaczyli: Wilanów, Pałac Króla Jana III Sobieskiego i ogrody pałacowe, Krakowskie Przedmieście, Kościół św. Anny, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III, Warszawską Starówkę, Katedrę św. Jana, Rynek Miasta, Pomnik Syrenki, mury Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca, Łazienki Królewskie: założenie parkowe, Belweder, Starą Oranżerię, Biały Domek, Pałac na Wyspie, Podchorążówkę, Pałac Myślewicki, a następnie Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (spacer ścieżkami), Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego (księgozbiór, czytelnie) i Ogrody na dachu biblioteki.
Niepokalanów był miejscem na odpoczynek. Pokoje noclegowe w zabytkowym Domu Pielgrzyma znajdowały się w sąsiedztwie Celi, w której mieszkał święty Maksymilian Kolbe. Wieczorem w Niepokalanowie uczniowie zwiedzili muzeum Straży Pożarnej, założonej przez świętego Maksymiliana Kolbe (jedyne takie miejsce w Polsce w której strażakami są księża Franciszkanie). Następnie zwiedzali muzeum oraz Celę Świętego Maksymiliana, z której został zabrany przez Hitlerowców. Był też czas na wspólną modlitwę w Celi jak i w Sanktuarium Matki Bożej.
Drugi dzień rozpoczął się na ul. Wiejskiej zwiedzaniem Sejmu i Senatu z Posłem Panem Tadeuszem Chrzanem. Następnie uczniowie poznali wnętrza Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii z przewodnikiem, a wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie z wykorzystaniem audiobooków. Ostatnim punktem zwiedzania był Stadion Narodowy z trasą „Piłkarskie emocje”.
Wycieczka dofinansowana była w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” w porozumieniu i wsparciu z Wykonawcą tego zadania Gminą Pawłosiów, reprezentowanym przez Pana Mariusza Reń- Wójta Gminy Pawłosiów.